CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!
KAROL FINALISTĄ!
Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE KAROL WOJTASIK ZOSTAŁ FINALISTĄ KURATORYJNEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z FIZYKI!
SERDECZNIE GRATULUJEMY I JESTEŚMY DUMNI Z SUKCESU KAROLA!
SUKCESY NASZYCH UCZENNIC
- 1
Dnia 28 marca 2025 r. w Świetlicy Wiejskiej w Duńkowicach odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Z poezją za pan brat" pod patronatem Wójta Gminy Radymno i Szkoły Podstawowej im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Duńkowicach.
Uczniowie biorący udział w konkursie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w zakresie recytacji wybranego wiersza autorstwa Juliana Tuwima, Jana Brzechwy lub Wisławy Szymborskiej.
Nasze uczennice: Malwina Lecyk (kl. III), Martyna Leonowska (kl. III), Magdalena Łamasz (kl. VI) oraz Aleksandra Ambroch (kl. VIII) zachwyciły jury swoimi interpretacjami znanych utworów i zdobyły następujące nagrody:
Malwina Lecyk - wyróżnienie
Martyna Leonowska - miejsce II (kat. I-III)
Magdalena Łamasz - miejsce II (kat. IV-VI)
Aleksandra Ambroch - miejsce III (kat. VII-VIII)
Serdecznie gratulujemy
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
- 10
21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Solidaryzując się z tymi osobami, obchody w Polsce połączone są z Dniem Kolorowej Skarpetki.
W naszej szkole już od kilku lat w tym dniu na korytarzach szkoły wiszą kolorowe skarpetki, a po raz pierwszy został zorganizowany - Bieg Kolorowych Skarpet. Choć pogoda nam nie pozwoliła wyjść na zewnątrz, bieg odbył się w sali gimnastycznej.
W Biegu Kolorowych Skarpet wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły – od przedszkola, aż po klasę VIII– wspólnie przebiegli salę gimnastyczną, aby pokazać, że akceptują i szanują osoby z trisomią chromosomu 21.
Kolorowe skarpety dodały nam energii i przypomniały, jak ważna jest różnorodność, integracja i wzajemne wsparcie.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne szerzenie pozytywnych wartości!
Ważna informacja dotycząca rekrutacji
Prosimy o złożenie w sekretariacie
POTWIERDZENIA WOLI
w terminie od 18.03.2025 do 31.03.2025 r.
przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka/ucznia,
które jest warunkiem przyjęcia
do przedszkola i klasy I.
DZIEŃ ŚW.PATRYKA
- 18
17 marca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka.
W tym dniu królował kolor zielony, więc wszyscy uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w różne odcienie zieleni. Tydzień wcześniej redagowali klasowe gazetki, ozdabiali klasy koniczynkami oraz innymi irlandzkimi symbolami. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w dekoracje, gdyż każda klasa chciała wygrać konkurs na „najbardziej zieloną klasę”. W tym roku został również ogłoszony drugi konkurs na „najpiękniejszą irlandzką stylizację”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy młodsze (1-3) oraz klasy starsze (4-8).
Uczniowie mogli przyjść ubrani cali w kolor zielony lub przebrać się za skrzata Leprechauna. Kreatywnych pomysłów było co nie miara. Jury miało trudny orzech do zgryzienia.
Słodkim zwieńczeniem całego dnia były zielone muffinki, deserki, galaretki oraz inne pyszności, które zostały zrobione przez naszych uczniów oraz ich rodziców. Serdecznie za to dziękujemy.
Dziękujemy również Radzie Rodziców za zakupione nagrody.
Wyniki Konkursu na najpiękniejszą irlandzką stylizację:
Grupa młodsza:
I miejsce – Szymon Chrzanowski (kl.2)
II miejsce – Zuzanna Niedźwiecka (kl.2)
III miejsce – Nikola Partyka (kl.3)
Wyróżnienie: Michał Symerka (kl.1), Antoni Kappler (kl.2),Antoni Rejman (kl.3).
Grupa starsza:
I miejsce – Szymon Symerka (kl.5)
II miejsce – Kornelia Konstantynowicz (kl.6)
III miejsce – Karolina Bogaczyk (kl.6)
Wyróżnienie: Szymon Bogaczyk (kl.4), Antoni Siara (kl.4) ,Paulina Olech (kl.6)
W konkursie na najbardziej zieloną klasę wygrały klasa II (grupa młodsza) oraz klasa IV (grupa starsza).
Serdecznie gratulujemy.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
10 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja
XIV Gminnego Konkursu Piosenki
Obcojęzycznej
The Voice of ŚwięteKonkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych Gminy i Miasta Radymno.
Poniżej do pobrania:
Regulamin_piosenki_obcojezycznej_Swiete_2025.docx
KONKURS Z OKAZJI DNIA ŚW.PATRYKA
WITAJCIE FERIE! 17.02-02.03.2025 r.
WALENTYNKI
- 2
Uczniowie naszej szkoły chętnie celebrują tradycję obdarowywania się wzajemnie miłymi liścikami oraz ozdobnymi karteczkami, dlatego jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Przygotowana i ozdobiona skrzynka czekała na kartki, każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić swoją walentynkę.
Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem. W piątek 14 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Doręczeniem korespondencji zajęły się dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej walentynek trafiło do najmłodszych klas. Kartkami obdarowani zostali również nasi nauczyciele.
O naszych uczniach pamiętała również Rada Rodziców. Każdy uczeń został obdarowany serduszkowym lizakiem i czerwonym ołówkiem z gumką w kształcie serca
Dziękujemy
POCZTA WALENTYNKOWA
Wielkie osiągnięcie naszego ucznia
𝐊𝐚𝐫𝐨𝐥 𝐖𝐨𝐣𝐭𝐚𝐬𝐢𝐤, uczeń klasy VIII po przejściu etapu szkolnego, po bardzo dobrym wyniku w etapie rejonowym, zakwalifikował się do etapu 𝐖𝐨𝐣𝐞𝐰ó𝐝𝐳𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐊𝐮𝐫𝐚𝐭𝐨𝐫𝐲𝐣𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐊𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐦𝐢𝐨𝐭𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐅𝐢𝐳𝐲𝐤𝐢.
Wielkie gratulacje.
Życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu.
Należy jeszcze nadmienić, że w etapie rejonowym brał udział Błażej Koralewicz, uczeń klasy VIII. Niestety, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego Błażejowi zabrakło pół punktu!
Wielkie brawa
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Zapraszamy na wywiadówkę
PROJEKT ZDROWO-CYFROWO W PRZEDSZKOLU
Z radością informujemy, że nasze przedszkola biorą udział w projekcie "Zdrowo-cyfrowo w przedszkolu", którego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz promowanie higieny cyfrowej w pracy z dziećmi. Szkolenia nauczycieli ruszyły już w listopadzie 2024 r. i potrwają do lutego 2025 r.
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
- 2
20 stycznia nasi uczniowie mieli wyjątkowych gości! Odwiedzili nas funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radymnie. Spotkanie dotyczyło: cyberprzemocy, hejtu, odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży oraz używania substancji psychoaktywnych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: V-VIII. Podczas spotkania przedstawiono zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz szeroko omówiono problem rodzaju przemocy, jaką jest cyberprzemoc, hejt, nierzadko występujący wśród uczniów szkoły podstawowej. Omówiony został temat odpowiedzialności karnej związanej z łamaniem praw. Nie zabrakło również poruszenia ważnych kwestii dotyczących niebezpieczeństw płynących ze spożywania alkoholu i narkotyków. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania tematów omawianych na zajęciach, młodzież miała możliwość założenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu. Uczniowie mogli ocenić, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów.
Młodzież z całą pewnością wyszła ze spotkania z wiedzą, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Jak to kiedyś bywało? Wigilijne przedstawienie
- 34
20 grudnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie świąteczne, przygotowane przez uczniów klasy VI, ukazujące dawne zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Nasi aktorzy stanęli przed dość trudnym wyzwaniem. Mieli za zadanie przenieść widzów w wiek XIX, do chaty pewnego gospodarza i wspólnie z jego najbliższymi przeżyć wieczerzę wigilijną.
Dzisiaj Boże Narodzenie kojarzy nam się z szaleństwem przedświątecznych zakupów, prezentami, choinką i bogato zastawionym stołem. Mało kto wie, jak dawniej świętowano ten wyjątkowy czas i jak się do niego przygotowywano…
Uczniowie w odgrywanych scenkach przypomnieli o obrzędach i tradycjach występujących na wsi, związanych z przygotowaniem potraw wigilijnych oraz samej wieczerzy. Warto zauważyć, że wystrój chaty, sprzęty, potrawy, stroje a nawet mowa, były wzorowane na naszych przodkach.
ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM
- 1
29 listopada w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W turnieju wzięło udział pięć szkół z naszej gminy: SP Święte, SP Sośnica, SP Skołoszów, SP Nienowice oraz SP Duńkowice.
Nasza szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy 7 w składzie: Amelia Jurysta i Milena Jurkiewicz oraz chłopcy z klasy 8 w składzie: Karol Wojtasik i Kuba Majcher.
Poziom rozgrywek dziewczęcych był na bardzo wysokim poziomie, toczyły się emocjonujące i wyrównane pojedynki. Ostatecznie nasze uczennice zajęły 3 miejsce.
Chłopcy wykazali się nie tylko świetnymi umiejętnościami, ale także ogromnym zaangażowaniem i wolą walki . Dzięki ich wspaniałej grze udało im się zdobyć I miejsce , co jest wielkim osiągnięciem i to oni będą reprezentowali naszą gminę na zawodach powiatowych w Rokietnicy.
Gratulujemy i trzymamy kciuki 13 grudnia.
Świetlicowa sesja "pudełkowa"
- 28
Archiwum Aktualności