10 grudnia w ZSCKR im. Adama Mickiewicza w Radymnie odbyła się XX Edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oraz XIV Edycja Konkursu Plastycznego NAMALUJ POEZJĘ ADAMA MICKIEWICZA. W pierwszym konkursie naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Kornelia Konstantynowicz, Magdalena Łamasz oraz Aleksandra Ambroch, które pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Jury doceniło występ Magdaleny Łamasz, która otrzymała WYRÓŻNIENIE. W konkursie plastycznym komisja konkursowa przyznała III MIEJSCE Wiktorii Świąder.
Gratulujemy!
Sukcesy naszych uczennic!
- 5
Zapraszamy na wywiadówkę!
ANDRZEJKI
- 7
Zabawa andrzejkowa klas młodszych i przedszkolaków.
"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”
Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.
28 listopada w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były andrzejki.
Dekoracja, przygotowane rekwizyty, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta, mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… Z radością rozwiązywały magiczne zadania i wróżby, odgadywały ,co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.
Przygotowane przez rodziców orzeźwiające napoje i słodki poczęstunek pozwoliły nabrać dzieciom sił do zabawy
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dzisiejszej imprezy
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
- 5
"Życzliwość jest jak piękny kwiat, który rozkwita w sercach każdego z nas" pod tym hasłem 21 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Życzliwości.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował "Drzewo Życzliwości", na którym wszyscy uczniowie mogli zawiesić słowa, które kojarzą im się z uprzejmością i życzliwością.
W życzliwym środowisku każdy czuje się mile i bezpiecznie, dlatego nasza społeczność stara się być wobec siebie życzliwa każdego dnia, nie tylko od święt
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024!
20 listopada to wyjątkowa rocznica – 35-lecie uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Dlaczego ten dzień jest tak ważny?
To moment, aby uświadomić wszystkim, jak istotne są prawa dzieci i przypomnieć, że każde dziecko na świecie powinno móc z nich korzystać. Jednocześnie obchodzimy ten dzień jako wyraz solidarności z tymi dziećmi, których prawa wciąż są łamane. To święto radości, ale z ważnym przesłaniem!
Kolor niebieski – symbol solidarności.
Tego dnia uczniowie ubrali się na niebiesko, wyrażając solidarność z dziećmi na całym świecie. W ten sposób dołączyliśmy do tysięcy osób celebrujących Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.
Razem pokazujemy, że prawa dzieci są dla nas ważne!
11 LISTOPADA
- 5
11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii naszej ojczyzny. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 08.11.2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” nastąpiła część artystyczna. Uczniowie klasy 8 pod opieką p. Magdaleny Osidacz oraz szkolny chór prowadzony przez p. Alicję Nowosiadłą przez słowa i muzykę opowiedzieli nam o trudnej drodze do wolności oraz uczcili pamięć tych, którym zawdzięczamy, że Polska po 123 latach powróciła na mapę Europy i świata. Wysłuchaliśmy również Hymn Małego Patrioty w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.
W ramach odchodów tego święta cała społeczność szkolna kolejny raz przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”.
Szkoła do hymnu
Już po raz kolejny o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie z zaśpiewamy „Mazurek Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to piątek, 8 listopada. W ten sposób, wspólnie z całą Polską, będziemy świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”
W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” przy współpracy z Powiatową Stacją SanitarnoEpidemiologiczną w Jarosławiu. Program realizowany jest od 2006 roku przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Realizacja programu jest możliwa dzięki zaangażowaniu Państwowej Inspekcji Sanitarnej na szczeblu centralnym, wojewódzkim i powiatowym. Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Program będzie realizowany w klasach V-VIII. Patronami Programu są: Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, Federacja Konsumentów oraz Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.
Więcej informacji na stronie:
PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH
- 2
W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły wybrali się na cmentarz parafialny w Świętem. Wyjście poprzedziła zbiórka zniczy zorganizowana przez samorząd szkolny. Uczniowie zapalili znicze na opuszczonych grobach oraz na nagrobkach byłych nauczycieli. Nasza obecność w tym miejscu jest dowodem pamięci i uznania dla tych, którzy odeszli.
18 października - Uroczyste pasowanie na ucznia oraz Dzień Patrona Szkoły
- 26
Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. ojca Wenantego Katarzyńca w Świętem są już pełnoprawnymi uczniami. Dnia 18 października 2024 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Wspaniale odpowiadały na pytania, które zadawali im starsi koledzy. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez nich ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Dyrektor szkoły - Pan Łukasz Łamasz. Do kroniki szkoły uczniowie odbili na pamiątkę swoje paluszki. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów szkoły. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz słodkości.
Gratulujemy wszystkim Pierwszakom i życzymy im samych sukcesów na tej wspaniałej drodze! Niech każdy dzień przynosi nowe odkrycia i radość z nauki.
Druga część uroczystości dotyczyła święta patrona szkoły. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów z klas 4-6. W spektaklu „Bądź wśród nas” młodzi aktorzy skłonili widzów do refleksji nad sensem życia i przemijaniem. Wymowna scenografia
i nastrojowa muzyka stworzyły refleksyjny nastrój. Symboliczne sceny ze światłem, ruchem cieni, symboliką serca i drzewa dawały możliwość osobistej interpretacji występu.
Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Kalendarz z ojcem Wenantym”. Udział w nim wzięło 36 uczniów. Z czego jury wyłoniło zwycięzców
w trzech kategoriach.
Tuż po tym, zaproszeni goście Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar, Sołtys Miejscowości Święte Pan Marek Kisielewicz, Proboszcz Parafii ks. Lesław Kubicki, dyrektor szkoły Pan Łukasz Łamasz oraz przewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Kappler uroczyście przecięli wstęgę odsłaniając pamiątkową tablicę w Alei im. ojca Wenantego Katarzynca,
w której uczniowie klas pierwszych posadzili drzewko.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
- 12
11 października 2024 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Dzień ten, zwany również Dniem Nauczyciela, jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia.
Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Marzeny Kurzawy uświetnili ten wyjątkowy dzień zabawnym występem pt.: „Koszmarny Dzień Edukacji Narodowej”. Dzieci opowiadały sobie w szkolnej szatni o tym, jak to w swoich sennych koszmarach były: nauczycielami, pedagogiem, sekretarką, woźną, konserwatorem oraz dyrektorem. Aktorzy doszli do wniosku, że praca w szkole jest bardzo trudna
i wymagająca. Wymyślili więc nowe, szkolne zasady, dzięki którym praca nauczycieli i innych pracowników szkoły mogła być choć trochę łatwiejsza. Wszystkie nowe zasady i postanowienia zapisali na dużym plakacie i zobowiązali wszystkich uczniów do ich podpisania i przestrzegania.
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi i administracji. Uczniowie i ich rodzice docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Nie obyło się bez kwiatów, uśmiechów i wyrazów wdzięczności.
Wycieczka do Sandomierza, miasta na siedmiu wzgórzach
- 23
30 września 2024 roku, odbyła się wycieczka uczniów klas IV-VII do położonego nad Wisłą urokliwego Sandomierza.
O godzinie 10.00 spotkaliśmy się z przewodniczką panią Kasią, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o historii miasta, oprowadzając nas po jego najważniejszych miejscach. Zobaczyliśmy m.in. Ratusz, Podziemną Trasę Turystyczną, Bramę Opatowską, Rynek, Wąwóz św. Jacka, Kościół św. Jakuba i Furtę Dominikańską zwaną Uchem Igielnym. Sandomierz nazywany jest miastem na siedmiu wzgórzach i doskonale odzwierciedla to ukształtowanie terenu. Napotkaliśmy tam bardziej lub mniej strome uliczki oraz schody. Następnie udaliśmy się na ciekawą, poprowadzoną przez „szlachcica” lekcję historii w Zbrojowni Rycerskiej Ziemi Sandomierskiej. Uczniowie mogli tam przymierzać elementy zbroi oraz ubrania, nakrycia głowy, wziąć do ręki miecz lub kopię. Uczniowie mieli także czas na zakupienie pamiątek na Małym Rynku, po czym udaliśmy się na zasłużony, pyszny obiad.
Prosto z pięknego Sandomierza wycieczka udała się autokarem do Ujazdu, gdzie znajdują się ruiny zamku Krzyżtopór. Tam też czekała na wszystkich pani przewodnik, która oprowadziła uczniów po ruinach i opowiedziała o czasach świetności tego miejsca. W drodze powrotnej, po całym dniu niezapomnianych wrażeń, uczestnicy wycieczki zregenerowali siły, jedząc posiłek w restauracji McDonald’s.
To był bardzo udany, słoneczny dzień, pełen niezapomnianych wrażeń. W naszej pamięci na długo pozostaną piękne sandomierskie widoki i ciekawe zabytki.
INFORMACJA DOTYCZĄCA NOWYCH LEGITYMACJI SZKOLNYCH
Nowa legitymacja szkolna będzie wydawana pierwszoklasistom, a pozostałym uczniom w przypadku konieczności wydania duplikatu. Wydane już papierowe legitymacje uczniowskie zachowują ważność do ukończenia szkoły przez ich posiadaczy.
WNIOSEK o wydanie elegitymacji szkolnej znaduje się w pliku poniżej:
wniosek_o_elegitymacje_szkolna.docx
DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA!
Konkurs „Kalendarz z ojcem Wenantym”
ZBIÓRKA DLA POWODZIAN
W obliczu ogromnej tragedii, jaką jest powódź, nasza Szkoła włącza się w zbiórkę darów dla poszkodowanych.
𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐚 𝐳𝐛𝐢𝐨́𝐫𝐤𝐢:
Szkoła Podstawowa im. o. Wenantego Katarzyńca w Świętem
Przy wejściach do szkoły w oznakowanych pudełkach.
Poniżej plakat z szczegółowymi informacjami dotyczącymi zbiórki.
Prosimy o dostarczanie darów w godzinach pracy Szkoły.
Liczy się każdy gest, każda pomoc! Razem możemy zrobić coś wielkiego dla tych, którzy teraz najbardziej nas potrzebują. Dziękujemy za okazane serca i wsparcie!
Więcej informacji na: http://www.ugradymno.pl/.../zbiorka-na-rzecz-powodzian,1...
MIĘDZYNARODWY DZIEŃ KROPKI
15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole z tej okazji zapanowało prawdziwe kropkowe szaleństwo
1
Ogólnopolski projekt edukacyjno-czytelniczy "BAJKI POMAGAJKI, czyli o magicznej mocy bajkoterapii"
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Archiwum Aktualności